Hakkımızda - Vermikülit Madenciliği | Organik Madencilik A.Ş.

Hakkımızda

Vermikülit madenciliği Vermikülit madenciliği Vermikülit madenciliği Vermikülit madenciliği

Organik Madencilik, 2004 yılından bu yana Türkiye’deki vermikülit madenciliği nin öncüsü olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Maden Tetkik Arama Genel Müdürlüğü (MTA) tarafından tespit edilen Karakoç vermikülit yatağını bünyesine katan Organik Madencilik, üretim yaptığı 5 bin metrekare kapalı alanıyla 30 ülkeye vermikülit ihracaaı yapmakta ve ülkemiz ihtiyacı olan vermiküliti yerli kaynaklardan tedariğinin sağlanması için çalışmaktadır.

Vermikülit fiyat satış sivas
Vermikülit fiyat satış sivas
Vizyonumuz

Onaylanmış Sertifikalarımız

Vermikülit Madenciliği nde güvenli ve kaliteli üretimi çalışmalarını odağına alan Organik Madencilik;

Çevre Yönetim Sistemi (ISO 14001:2015),

Kalite Yönetim Sistemi (ISO 9001:2015) ve

İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi (ISO 18001:2007) uluslararası belgeleri mevcuttur.

Organik Madencilik, Vermikülit mineralini ilk defa üreten firma olarak, Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfının Üretim ödülü almıştır.

Organik
0
Yerli
0
Güvenilir
0
Kaliteli
0

5 Farklı Boyutta ve Farklı Niteliklerde Vermikülit Üretmeye Hız Kesmeden Devam Ediyoruz!

15

Vermiküllit Madenciliği Vermiküllit Madenciliği Vermiküllit Madenciliği Vermiküllit Madenciliği Vermiküllit Madenciliği Vermiküllit Madenciliği Vermiküllit Madenciliği Vermiküllit Madenciliği

15 Ülkeye İhracat Yapıyoruz!

Vermiküllit Madenciliğinin Türkiye’deki Temsilcisi Olmakla Kalmadık ve Ülkemizi Dünya Genelinde 15 Ülkeye İhracat Yaparak da Temsil Etmeye Devam Ediyoruz!

Bahçecilik ve Tarım

Vermikülit yapısı gereğiyle uygun bir bitki yetiştirme ortamı oluşturmaktadır. Vermikülit taneciklerinin gübre içerisinde bulunması, havalandırmaya yardımcı olur, retansiyon neminin gelişmesine ve eklenen gübreler serbest kalırken vermikülit potasyum, magnezyum ve diğer küçük elementlerle katkıda bulunur.

Hayvan Yemi

Vermikülit, geniş olarak friksiyonel balata endüstrisinde (burada fren ve debriyaj balataları) ve bu alanda asbeste alternatif , güvenilir, sektörde önemli bir rol oynayan malzemedir.

Paketleme Malzemesi

Genleştirilmiş vermikülit kullanışlı bir paketleme elemanıdır. Sadece hafif olması gereken değil, temiz olması ve düzensiz şekildeki nesnelerin etrafını seçmek doldurması gerekir tercih etmektedir. Aynı anda şoklara ve uygunsuz taşımaya karşı iyi bir ortam oluşturur.

Yapı Endüstrisi

Vermikülit yapı ve inşaat alanında da oldukça yaygın bir kullanım hacmine sahiptir.

Otomotiv Endüstrisi

Vermikülit, geniş olarak friksiyonel balata endüstrisinde (burada fren ve debriyaj balataları) ve bu alanda asbeste alternatif , güvenilir, sektörde önemli bir rol oynayan malzemedir.

Yüksek Sıcaklık ve Endüstriyel Alanda İzolasyon

Vermikülitin çeşitli üretim alanlarında ham madde veya geliştirici etken madde olarak kullanımına bir diğer örnek ise yüksek sıcaklık ve endüstriyel alanda izolasyon malzemesi olarak kullanımı da örnek gösterilebilir.

Tarımın Vazgeçilmezi!
Türk Çiftçinin Yeni Gözdesi

Vermikülit Nedir?

Vermikülit terimi ısıl işleme tabii tutulduğunda genleşebilen, genleştiğinde de kurt şekline gelebilen bir mineral gurubunu karakterize etmek için kullanılır. Bu genleştirme prosesi exfoliasyon olarak isimlendirilir. Vermikülit ismi, Latin kökenli bir sözcük olan, üreyen kurtlar anlamına gelen “vermiculare” sözcüğünden türetilmiştir. Genleştirilmiş vermikülit, çok düşük yoğunluğa sahip olması ve izolasyon özelliği olması sebebiyle toprak düzenleyicisi, hafif yapı ve ısı izolasyon malzemesi olarak önemli bir kullanım alanına sahiptir. Genleştirilmiş vermikülit, tepkimeye girebilecek aktif, geniş kimyasal yüzeyi olması sebebiyle de bazı kimyasal proseslerde absorban olarak kullanılmaktadır. Vermikülit toz boyutunda ince taneye öğütüldüğünde ise, boya, plastik ve diğer malzemelerde katkı maddesi olarak değerlendirilir