HAKKIMIZDA

Organik Madencilik, 2004 yılından bu yana Türkiye’deki vermikülit madenciliği nin öncüsü olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Maden Tetkik Arama Genel Müdürlüğü (MTA) tarafından tespit edilen Karakoç vermikülit yatağını bünyesine katan Organik Madencilik, üretim yaptığı 5 bin metrekare kapalı alanıyla 35 ülkeye vermikülit ihracatı yapmakta ve ülkemiz ihtiyacı olan vermiküliti yerli kaynaklardan tedariğinin sağlanması için çalışmaktadır.

Vizyonumuz

• Ülkemizdeki vermiküliti dünyaya tanıtmak

• Uluslararası standartlarda madencilik faaliyetlerini yerine getirme

• Vermikülit madeninden uç ürün üretmek

• Araştırma Geliştirme çalışmalarını yürütmek ve yeni teknolojilerin öncüsü olmak

• Dünyada bu konuda oluşabilecek fırsatların takipçisi olmaktır

Misyonumuz

2020 yılından itibaren Karakoç vermikülit yatağından çıkararak hizmete sunduğumuz doğal minerali ülke ekonomisine kazandırmanın yanı sıra tarım sektöründe kullanarak çiftçilerimizi destekliyoruz. Tarımda kullanılan vermikülit, bitkilerin doğal ortamlarda temiz steril ve organik biçimde hızla köklenme ve büyümesini sağlar. Otomotiv sanayinde kullanılan vermikülit asbest içermemesi ve yüksek ısıya dayanıklılığıyla friksiyonel fren balatası yapımında kullanılmaktadır. Vermikülit bazlı balatalar kullanımı sırasında çevreye zehirli gazlar salgılamaz ve diğer bazlı balatalara oranla daha uzun ömürlü olmasıyla yaygın olarak tercih edilir. Vermikülit hafif ve iyi bir absorban olması sebebiyle paketleme endüstrisinde uygunsuz taşıma koşullarına karşın iyi bir dolgu malzemesidir ve uygun taşıma ortamı sağlamaktadır. Enerji sektöründen ev hırdavatlarına kadar birçok materyal vermikülit kaplamayla güvenli bir şekilde paketlenerek taşıma ve paketleme işlemlerinde kullanıma sunulmaktadır. Yapı endüstrisine sunduğumuz vermikülit arzıyla yapı kolonları üzerine bindirilen yükler daha aza indirgenir ve yanmaz oluşuyla ideal bir yapı modeli sunar. Acil durum ve afet gibi durumlarda çok işlevsel bir görev üstlenen vermikülit levhalar ve plakaları yapı endüstrisine kazandırarak daha sağlam yapıları inşa etme ve güven sağlamaktadır. Misyonumuz yerli vermikülitlerimizle tarımdan yapı endüstrisine kadar birçok sektörde faaliyet göstererek ülkemizin vermikülitini dünyaya tanıtmak ve ülke ekonomisine katkıda bulunmaya devam etmektir. Asbest içermeyen vermikülitlerimiz otomotiv sanayinde kullanılarak havaya karışan zararlı gazlara engel olurken frenleme sistemleriyle sürücülere güven sağlıyor.

Play Video

ONAYLANMIŞ SERTİFİKALARIMIZ

Vermikülit Madenciliği'nde güvenli ve kaliteli üretimi çalışmalarını odağına alan Organik Madencilik; Çevre Yönetim Sistemi sertifikası almaya hak kazanmıştır.

Vermikülit Madenciliği'nde güvenli ve kaliteli üretimi çalışmalarını odağına alan Organik Madencilik; Kalite Yönetim Sistemi sertifikası almaya hak kazanmıştır.​

Vermikülit Madenciliği'nde güvenli ve kaliteli üretimi çalışmalarını odağına alan Organik Madencilik; İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikası almaya hak kazanmıştır.​

Back to Top
Added to cart
Shopping Cart
Close

No products in the cart.